Rum.Hansolet.ru

Așa cum am luat parul meu gros la domiciliu

Natura însăși a dorinței inerente unei femei de a fi atractiv pentru sexul opus. Pe care pur și simplu nu trebuie să meargă pentru a atinge acest obiectiv! Ca un „instrument“ de seducție în curs sunt și trucurile cosmetice și diverse tehnici psihologice. Ce oamenii să acorde o atenție în primul rând? Desigur, prima apariție izbitoare, ci mai degrabă cele ale sale caracteristici care indică starea de sănătate a proprietarului lor (inconștient, omul alege viitoarea mamă a copiilor săi

).

Rezumatul articolului:

Par - unul dintre principalele simptome, cum ar. Starea de sănătate a femeilor puternice, a mai gros și mai dens părul. Prin urmare, încă din cele mai vechi timpuri sexul frumos neobosit păsat de frumusetea parului lor. Pentru a face acest lucru, sunt vechi, rețete testate în timp și cele mai recente tehnologii.

Este posibil să se facă părul acasă mai frumos?

Cineva strămoși naștere atribuit un cap gros de păr, iar altele nu sunt atât de norocos, și că trebuie să ne gândim la modul de a face parul sa creasca mai repede si sunt groase. Desigur, dacă aveți nevoie de o coafura chic in seara asta, va construi doar salon de frumusețe artificială. Dar, la domiciliu, de asemenea, se pot obține rezultate bune.

Deși la acest lucru și va dura mai mult, dar va fi casa ta, păr natural. Din păcate, unele sampoane nu sunt suficiente. În primul rând, este necesar să se aibă grijă de un regim alimentar variat și echilibrat. Parul este sănătos și frumos, în cazul în care organismul nu dispune de vitamine si minerale.

Nutriție pentru frumusetea parului

Ce produse pot ajuta la a face parul mai puternic? În primul rând, este de proteine. Pentru a oferi organismului cu blocurile de construcție, este necesar să se includă în alimente dvs. dieta bogata in proteine: carne (în special roșu), nuci, pește și produse lactate. În al doilea rând, vitamine. Nu sunt așa-numitele „vitamine frumusete“: vitamina A, vitamina E si vitamine din grupa B. si vitamina C intareste sistemul imunitar. Vitamina Av cantități mari este conținut în fructe și legume de portocale, vitamina E bogat în nuci și semințe de dovleac, vitamina B, pot fi obținute din nuci, fasole, și cereale, și vitamina C în cantități mari pot fi găsite în coacăze negre, măceșe, ierburi proaspete și proaspete legume.

Ficțiune:Tunsori pentru par ondulat Tendinte 2015.

Cum altfel pentru a face parul mai gros si mai gros?



În plus față de nutriție adecvată, face parul mai gros si mai gros cap de masaj va ajuta. Masaj crește circulația, permițând mai multe substanțe nutritive furnizate la rădăcina părului. Este recomandabil să se masează scalpul in fiecare noapte timp de 15 minute. Acest lucru se poate face manual sau cu dispozitive speciale. Aceasta va aduce mai multă valoare frecarea radacinile firelor de par de diferite uleiuri si combinatii din plante, mai ales dacă lăsați uleiul după frecarea de ceva timp, înfășurat capul cu folie de plastic și înfășurat într-un prosop. Uleiul cel mai util: de ricin și brusture.

Ingrijirea parului

păr rare are nevoie de îngrijire atentă. Este important să nu fie leneș și de a face în mod regulat. Am vorbit deja despre nutriție adecvată, masaj si de frecare uleiuri cosmetice minerale. Toate acestea - o parte a ingrijire cuprinzatoare. În plus față de cele de mai sus, aduce un mare avantaj pentru utilizarea unui săptămânal exfoliant. Acest rol poarta sare de mare de mare comună - puteți lua o mare, de mică adâncime, puteți, și puteți amesteca cele două tipuri de sare și se adaugă 2-3 picături ulei volatil. ulei de arbore de ceai este potrivit pentru orice fir de par, ulei de trandafir este folosit cand parul este uscat si fragil, precum și pentru a reduce conținutul de grăsime - uleiuri de citrice. Aceste arome pot fi adăugate și ulei de masaj.

Cum de a pune densitate folosind o mască?

Nu uita despre măștile care sunt folosite de 1-2 ori pe săptămână. Puteți utiliza măști farmacie, dar există modalități de a îmbunătăți parul oamenilor. Fiecare masca scopul său. Mai jos sunt rețete pentru măști și feedback-ul celor care le-au folosit.

Masca pentru creștere și densitate.



Cât de subțire parul poate fi un timp scurt pentru a deveni gros si puternic? Cu măști de încălzire. acțiunea lor Ea se bazează pe stimularea scalpului, rezultând îmbunătățită circulația sanguină.

Mască bazată pe muștar. Se amestecă proporții egale de pulbere de muștar, zahăr și orice ulei cosmetic, gălbenușul de ou și se adaugă apă fierbinte. Coerența ar trebui să o suficient de gros pentru a răspândi atunci când este aplicat. Aplicați masca, încercând să-l distribuie la rădăcini. Wrap cap cling film sau pune un capac de duș în partea de sus Wrap un prosop. Păstrați această mască trebuie să fie cât mai mult posibil - după cum puteți sta (muștar arde puternic pe piele). Note. Muștar usucă părul. Prin urmare, în cazul în care acestea sunt atât de uscat, înainte de a aplica peria masca cu vârfurile de ulei gras. Și un alt lucru, cu atât mai mult zahăr, mai mult de ardere muștar. Impresie. „Burn greu! Primul este greu de susținut, apoi te obișnuiești. Dar ajută cool! O lună mai târziu, am văzut diferența! Par a devenit mai mult, și chiar a observat că există noi! După câteva luni, parul meu a fost foarte gros. "

Masca pe baza de ardei roșu. amesteca ulei de ricin, tinctura de ardei rosu si gălbenuș. Suma depinde de lungimea parului. Se aplica pe scalp, țineți apăsat timp de 5-7 minute și se clătește cu apă caldă. Notă. Această mască trebuie tratată cu precauție. Numărul de infuzii crește treptat, începând cu o jumătate de linguriță. Numărul maxim depinde de sensibilitatea individuală - ar trebui să fie o senzație de furnicături ușoare. impresie: „Mulți oameni mă întreabă cum am făcut părul lung gros și atât de repede. Eu spun tuturor despre masca de mentă. La doar trei luni de utilizare regulată a parului meu este transformat. masca foarte eficient! "

Masca pentru produse alimentare

kak-sdelat-volosy-gustymi-v-domashnih-uslovijahEste posibil pentru a face parul mai gros, fără muștar și piper? La urma urmei, aceste măști nu sunt potrivite pentru copii. Răspunsul este - desigur, posibil. Baza unor astfel de măști sunt alimente bogate in vitamine si nutrienti. Scopul lor - de a consolida și de a îmbunătăți parul. Aceste măști pot fi folosite pentru copii. Deci, dacă te gândești cum să faci parul copilului mai gros, încercați aceste retete.

masca de miere. Ia un pic de miere, ulei și ouă cosmetice gălbenuș, se amestecă bine, se aplică pe scalp masaj, și se lasă timp de 15-30 de minute. Se clătește cu apă caldă. Notă. Aceasta masca nu poate fi utilizat de către persoanele care sunt alergice la miere. Impresie. „Faceți această mască și eu și fiica mea. După ce părul este foarte moale si placut la atingere. Și fiica mea a spus că stralucesc ca o zână! "

masca chefir. Cea mai simplă mască. Imprastiati iaurt de la rădăcină la vârf, folie de film, și partea de sus cu un prosop. Hold 30 minute, se clătește cu apă caldă. Notă. Puteți îmbogăți această mască orice aditivi utili. Impresie. „Sunt leneș, așa că întotdeauna cumpăra măști gata făcute la farmacie. Și apoi un prieten a sugerat pentru a încerca masca chefir. Mi-a placut ideea - nimic natural și nu trebuie confundate. De asemenea, sunt mulțumit cu efectul - după strălucire masca de par si apar mai lin ".

Prin adăugarea de ingrediente diferite, aceste masti pot fi ajustate conținut de grăsime de la nivelul scalpului. De exemplu, util pentru păr uscat pentru a adăuga ulei cosmetic măceșe sau migdale. Un fir de par gras va ajuta sucul de lamaie si otet de mere.

Cum pentru a da volum parului subtire?

Majoritatea proprietarilor nu sunt parul prea gros de gândire despre modul de a face parul fin mai mult volum. În primul rând, să învețe cum să se spele corect parul - asigurați-vă că pentru a ridica șampon adecvat și aer condiționat (sau balsamic conditionat). Fondurile pentru spălarea părului nu trebuie să conțină parabeni și sulfați, este de dorit ca o parte din prezenta vitamine și extracte de plante medicinale. Se spală părul cu apă rece este cel mai bun. Asta arata parul voluminos, acestea ar trebui să fie ușor. De aceea, aerul condiționat este aplicat doar parul de la mijloc la capete. Ei bine, pentru clătirea decoct de urzici.

Cum de a face vizual părul mai mult volum? Pentru a face acest lucru, există trucuri de coafură. Puteți pieptene ușor părul la rădăcini și uscați-le un uscător de păr, cu capul în jos. Pe părul scurt și mediu, puteți utiliza un difuzor. role mari, de asemenea, poate ajuta, sau într-un fir de păr umed coc. Există unelte speciale pentru instalare: spume și mousse. Pe internet puteți găsi întotdeauna un master-class video pentru hair styling. Și dacă trebuie să trimiteți o fotografie profitabilă, utilizați Photoshop - acest program o mulțime de instrumente pentru a face forma dorită a imaginii.

Dacă nu posedă natura părului gros, sau din cauza frecvente cerneala suflare-uscare și utilizarea regulată a părului subțiat și devin mai puțin dense - nu dispera. Toate pot fi corectate, dacă nu să fie leneș și arate bine pentru parul tau.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Coafuri la modă pentru bărbați pentru păr lungCoafuri la modă pentru bărbați pentru păr lung
Cum să învețe să observe semnele atenției de la oameni?Cum să învețe să observe semnele atenției de la oameni?
Fizionomia - să recunoască natura culorii păruluiFizionomia - să recunoască natura culorii părului
Tunsori pentru par grosTunsori pentru par gros
Reguli de selectie bigudiu fiare de călcat de părReguli de selectie bigudiu fiare de călcat de păr
Cum să învețe să ierte și să meargă de resentimente?Cum să învețe să ierte și să meargă de resentimente?
Măști și mijloace pentru densitatea păruluiMăști și mijloace pentru densitatea părului
Tunsori după calendarul lunar. zile favorabileTunsori după calendarul lunar. zile favorabile
Sfaturi și trucuri, cum să faci parul gros și sănătos la domiciliuSfaturi și trucuri, cum să faci parul gros și sănătos la domiciliu
Să recunoaștem: puteți sau nu pot tăia părul lor în timpul sarciniiSă recunoaștem: puteți sau nu pot tăia părul lor în timpul sarcinii
» » » Așa cum am luat parul meu gros la domiciliu

© 2011—2021 Rum.Hansolet.ru